BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich?

lut 13, 2023 dodane przez TorunskieMarki

Zapewne większość osób, które podają swoje włosy regularnym zabiegom koloryzacji ma na swoim koncie jakąś próbę zrobienia tego samodzielnie w domu. Powody mogą być różne – brak wolnych terminów u fryzjera, chęć zaoszczędzenia pieniędzy czy nagły impuls w drogerii na widok pięknych włosów modelki na opakowaniu. Czy takie eksperymenty kończą się dobrze? Niestety nie zawsze. Oto powody, dla których lepiej skorzystać z usług profesjonalisty.

Profesjonalne produkty – co je wyróżnia

Profesjonalne produkty fryzjerskie jak sama nazwa wskazuje służą do użytku profesjonalnego. Oznacza to, że osoba, która na nich pracuje musi posiadać odpowiednią wiedzę. Są to produkty dobrej jakości, które często charakteryzują się na przykład wyższym stężeniem składników aktywnych. Używając ich w domu możemy wyrządzić swoim włosom krzywdę nie mając odpowiedniej wiedzy na temat sposobu ich działania. Produkty profesjonalne do koloryzacji włosów są bardziej trwałe i odpowiednio dobrane do danego typu i odcienia włosów są dla nich bezpieczne. Do odpowiedniego doboru potrzebna jest oczywiście wiedza oraz doświadczenie, dlatego lepiej nie stosować ich samodzielnie w domu i udać się do profesjonalisty.

Domowa koloryzacja z efektem jak od fryzjera?

Niestety koloryzacja włosów nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. O ile farbujesz włosy na jednolity, ciemny kolor i masz swoją sprawdzoną farbę, to wszystko może skończyć się dobrze. Jeśli jednak poszukujesz koloryzacji wielowymiarowej, naturalnych refleksów, chciałabyś uzyskać efekt sombre, to koniecznie udaj się do dobrego fryzjera. Jeśli jesteś z okolic stolicy, to koniecznie zapoznaj się z ofertą salonu fryzjerskiego Warszawa. W domowych warunkach nie jesteśmy w stanie uzyskać takiego efektu nie mając odpowiednich produktów, umiejętności oraz wiedzy.

Piękny blond to prawdziwa sztuka

Każdy kto chociaż raz chciał w domowych warunkach uzyskać stylowy blond wie jak trudne jest to zadanie. Szczególnie jeśli włosy nie są z natury jasne sprawa wymaga dużego profesjonalizmu. Farby blond dostępne w drogeriach mogą wyglądać dobrze tylko u naturalnych blondynek, których włosy są jasne i podatne na rozjaśnianie. Drogeryjna farba posiada właściwości rozjaśniające, ale mowa tu jedynie o kilku tonach. Kiedy próbujemy za je pomocą uzyskać kolor jak na pudełku, a nasze włosy to na przykład średni lub ciemny blond, może się to skończyć katastrofą. Kosmyki mogą stać się żółte lub pomarańczowe – dalekie od wymarzonego efektu nie mówiąc już nawet o zniszczeniach które źle dobrana farba może wyrządzić.

Oczekiwania kontra rzeczywistość

Efekt farbowania zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim jest to struktura włosa, jego wyjściowy kolor, ilość pigmentu znajdującego się we włosie. Źle dobrany produkt jest zwykle przyczyną nieudanej domowej koloryzacji. Farba, która pięknie wygląda na włosach przyjaciółki, u Ciebie może dać zupełnie inny rezultat. Nigdy nie decyduj się na domową koloryzację skuszona zdjęciem modelki o pięknych włosach na pudełku farby. Twoje oczekiwania mogą bardzo odbiegać od efektu po farbowaniu na Twoich włosach. Jeśli masz koncepcje dotyczącą koloru włosów, to najlepiej udaj się do salonu fryzjerskiego, w którym profesjonalista oceni stan Twoich włosów i zaproponuje odpowiedni rodzaj koloryzacji. Wbrew pozorom dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, które musiałabyś wydać na ratowanie włosów po nieudanym farbowaniu.


Facebook Icon