BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Planujesz kupić używany wózek widłowy? Sprawdź, o czym pamiętać i co musisz wiedzieć wcześniej!

czrw. 29, 2021 dodane przez TorunskieMarki

Używany wózek widłowy zdaje się być doskonałą alternatywą dla tych przedsiębiorstw, które na zakup nowego wózka ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić. Nie da się ukryć – koszt zakupu jest znacząco niższy i kupując używany sprzęt, możesz sporo zaoszczędzić. W parze z niską ceną często jednak idą także obawy oraz stres. „A co, jeśli zostanę oszukany i kupię wózek w złym stanie?”, „Co, jeśli przepłacę?”. To pytania, które często zadają sobie kupujący. Jeśli podzielasz ich obawy, ten artykuł napisany jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jak z głową kupić używany wózek widłowy, co zrobić, by zaoszczędzić i nie zostać nabitym w butelkę!

Sprawdź źródło

Używany wózek widłowy możesz kupić na popularnych serwisach ogłoszeniowych, np. od prywatnych właścicieli i przedsiębiorstw. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł – jeśli nie jesteś w stanie ocenić stanu wózka samodzielnie, może umknąć Ci niejedna usterka. W efekcie zamiast zaoszczędzić, wydasz pieniądze na kosztowne naprawy. Bezpieczniejszym wyborem będą dealerzy poszczególnych marek i doświadczeni, zaufani dostawcy, np. istniejąca na rynku od lat firma Emtor. Decydując się na zakup używanego wózka, będziesz mógł liczyć na wsparcie ekspertów. Firma deklaruje, że sprzedaje jedynie wózki, które posiada od momentu ich produkcji, a przed sprzedażą poddaje je przeglądowi i niezbędnym, serwisowym naprawom.

Oryginalność

Na rynku istnieje conajmniej kilku wiodących i cenionych producentów wózków widłowych. Nie kupuj używanego sprzętu, który wyprodukowany został przez firmę, o istnieniu której nie miałeś dotąd pojęcia! Możesz bowiem zakupić całkiem tani, ale za to fatalnej jakości sprzęt prosto z Chin, których eksploatacja oraz późniejsze naprawy, pochłoną Twoje oszczędności. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym wyborem będzie zakup wózka renomowanej marki – nawet, jeśli nie będzie w idealnym stanie, naprawa będzie prostsza, a znalezienie części zamiennych nie będzie drogą przez mękę.

Szczegółowe warunki sprzedaży

Przed sfinalizowaniem transakcji ustal ze sprzedającym szczegółowe warunki sprzedaży. Upewnij się, czy i jaka przysługuje Ci gwarancja, na jakie wsparcie pozakupowe możesz liczyć i jak wygląda kwestia ewentualnego serwisowania. Sprawdź także, kiedy i jakie naprawy były wykonywane, kim byli poprzedni właściciele i do czego wózek był wykorzystywany. Im więcej pytań zadasz przed zakupem, tym spokojniej będziesz spać po podpisaniu umowy.

A może wynajem?

Znalazłeś odpowiedniego sprzedawcę, ale wciąż obawiasz się zakupu używanego wózka widłowego? Rozważ wynajem! Niektóre firmy, np. Emtor, oferują wynajem zarówno krótko-, jak i długoterminowy. To świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na nowy wózek widłowy, ale także dla firm, które potrzebują wózka jedynie na pewien okres. Wynajmując wózek nie musisz finansować jego zakupu oraz kosztów serwisowych.

Zakup używanego wózka widłowego dla wielu przedsiębiorstw jest korzystnym, a czasem jedynym możliwym rozwiązaniem. Warto jednak zakupu dokonać z głową, by uniknąć późniejszych, niemiłych niespodzianek. Mówi się, że ostrożności nigdy za wiele. I słusznie, bo w tym wypadku może Ci się ona jedynie opłacić.


Facebook Icon