BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Makrum – nieustanny rozwój technologiczny

kw. 8, 2021 dodane przez TorunskieMarki

Makrum ma jedną z najstarszych tradycji przemysłowych w Polsce. Niewiele jest firm nadal działających, które mogą pochwalić się taką historią. Obecnie marka należy do Grupy Przemysłowej PJP Makrum, do której należy jeszcze: Projprzem Budownictwo, Promstahl, Modulo Parking oraz Promlift. Najbardziej popularne produkty, które właściwie od kilkudziesięciu lat znajdują się w ofercie Makrum, to maszyny krusząco-mielące. Technologia jest nieustannie dopracowywana, co sprawia, że wielu klientów wraca do Makrum nawet po kilkudziesięciu latach.

– Kruszarka HJ, jeśli chodzi o parametry takie jak wydajność czy zużycie energii, znajduje się w światowej czołówce – mówi prezes PJP Makrum Piotr Szczeblewski. Inne maszyny również są odpowiedzią na rosnące wymagania klientów. Jedną z ostatnich nowości jest Granulator Destruktu Asfaltowego GDA – skonstruowany w 4 różnych wersjach służący do recyklingu frezowiny asfaltowej w budownictwie drogowym.

– Zawsze staramy się dopasować założenia technologiczne do tego, czego oczekuje odbiorca – mówi główny projektant Dariusz Modrzyński.

Nie tylko produkcja, ale również projekt

Makrum prowadzi obecnie szereg różnych zadań, w tym wiele ma zakresu działalności projektowej. – Dziś oprócz produkcji maszyn oferujemy klientom naszą wiedzę, silny dział projektowy, ale również serwis i części zamienne – mówi Piotr Szczeblewski. Produkcja została przeniesiona na obrzeża miasta i ulokowana w Bydgoskim Parku Technologiczno-Przemysłowym.

Oprócz wielu nowych projektów, niezwykle cieszy nas powrót do tych klientów, z którymi Makrum współpracuje od wielu lat. Ostatnio remontowaliśmy jeden z naszych młynów po 20 latach bezawaryjnej pracy – mówi project manager Krzysztof Kałużny.
Makrum zaopatrzyło w maszyny krusząco-mielące (kruszarki, młyny, suszarnie etc.) większość zakładów przemysłowych w Polsce z takich branż jak między innymi chemiczna, spożywcza, górnicza, cementowa, papiernicza czy przetwarzania minerałów.


Facebook Icon