BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Platformy parkingowe jako inwestycje

st. 20, 2021 dodane przez TorunskieMarki

Platformy parkingowe jeszcze niedawno były w Polsce nowością. Dziś coraz częściej inwestorzy decydują się na właśnie takie rozwiązanie. Oprócz względów związanych z koniecznością zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc postojowych, okazuje się, że jest to również wybór ekonomiczny z punktu widzenia kosztów inwestycji.

Do zainstalowania platformy parkingowej pozwalającej schować „pod ziemią” samochód o wysokości aż 170 cm potrzebujemy niecki o głębokości zaledwie 190 cm. Dzięki temu, przy jedynie dwóch dodatkowych metrach zyskujemy podwójną ilość miejsc parkingowych na całej powierzchni parkingowej. Jest to nieporównywalnie wygodniejsze i bardziej ekonomiczne, niż wykonanie kolejnego poziomu garażu podziemnego, co często bywa po prostu niemożliwe z racji na warunki budowlane, m.in. znajdujące się wysoko wody gruntowe.

Mniejsze koszty

Jeszcze do niedawna wielu inwestorów bało się dodatkowych kosztów. Ilość platform parkingowych, które pojawiają się na osiedlach w całej Polsce, dowodzi, że jest to rozwiązanie funkcjonalne, bezpieczne i ekonomiczne. Doskonałym przykładem może być tu Platanowy Park – inwestycja, w której zastosowanie platform MODULO, bez konieczności budowania kolejnego poziomu parkingu, pozwoliło na przygotowanie aż 119 miejsc postojowych. Brak kolejnego poziomu to również brak kosztów związanych z: dodatkowym stropem, ciągiem komunikacyjnym, instalacją wentylacji, oświetleniem czy kolejnym piętrem windy. Płytszy wykop to również mniej wydobytej ziemi czy mniej paliwa zużytego przez koparki.

Miejsce parkingowe jako inwestycja

Warto również spojrzeć na platformy parkingowego jako inwestycję z punktu widzenia ich użytkownika. Coraz częściej osoby kupujące na danym osiedlu mieszkanie, decydują się również na zakup kilku platform parkingowych. Taka inwestycja okazuje się coraz bardziej opłacalna, biorąc pod uwagę, że ceny miejsc postojowych rosną, ilość pojazdów również. Problem ze znalezieniem parkingu mamy już nie tylko w centrach miast, ale również na przydomowych posesjach. Naturalną konsekwencją tego wydaje się coraz większa popularność platform parkingowych.


Facebook Icon