BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Sprzedaż nieruchomości 2021 – na co zwrócić uwagę

st. 11, 2021 dodane przez TorunskieMarki

Wycena nieruchomosci 2021

Sprzedaż nieruchomości nie należy do prostych decyzji. To temat który potrafi skutecznie spędzić nam sen z powiek. Czy 2021 rok to odpowiedni czas na sprzedaż? Co zrobić, by na niej nie stracić i jak najwięcej zyskać? – To pytania, które zwykle kłębią się w głowie sprzedającego. W tym artykule znajdziecie wskazówki, które pomogą Wam znaleźć na nie właściwą odpowiedź!

Rzeczoznawca to podstawa!

Ustalenie właściwej ceny nieruchomości to podstawa do skutecznej i satysfakcjonującej transakcji sprzedaży. Wycenę możesz wykonać sam posługując się narzędziami dostępnymi w sieci. Możesz także poprosić o jej przygotowanie agenta nieruchomości lub profesjonalnego, posiadającego niezbędne uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego. Dokonana przez niego wycena może być argumentem w negocjacjach i rozmowach z kupującym. W przeciwieństwie do wyceny sporządzonej samodzielnie lub przez agenta nieruchomości, będzie również posiadała moc prawną. Wycenę możesz zlecić lokalnemu rzeczoznawcy lub firmie o zasięgu ogólnopolskim.

Odsuń emocje na bok

Potencjalni nabywcy dołożą wszelkich starań, by przekonać Cię do obniżenia ceny nieruchomości. Nie bądź zaskoczony, gdy spróbują wpłynąć na Twoje emocje. Narzekanie na lokalizację oraz podkreślanie wszelkich mankamentów mieszkania lub domu mają na celu sprawić, byś poczuł, że ustalona cena jest zbyt wysoka i skłonić Cię do jej obniżenia. Odsuń emocje na bok i negocjuj na własnych zasadach!

Niskokosztowy remont

Jeśli w domu lub mieszkaniu znajdują się uszkodzone sprzęty czy zniszczone wyposażenie, nie odwlekaj ich usunięcia bądź naprawy! Mogą one bowiem zniechęcać potencjalnych kupujących, którzy będą obawiali się dodatkowych kosztów związanych z usunięciem usterek. Te mogą stać się podstawą negocjacji ceny nieruchomości, a w konsekwencji prowadzić będą do jej obniżenia.

Zaplanuj sprzedaż – sprawdź obecne oferty pośredników

Sprzedaż mieszkania to proces, który warto dokładnie zaplanować. Poważnie podejdź do kwestii formalnych i tych, które dotyczą stanu prawnego nieruchomości. Zależy Ci, aby w jak najkrótszym czasie sfinalizować transakcję i uzyskać ustaloną cenę sprzedaży? To zrozumiałe. Nie sprzedawaj jednak mieszkania czy domu w pośpiechu, nie podejmuj nieprzemyślanych działań. W ten sposób unikniesz wielu pułapek i nie na razisz się na straty. Początek roku to również dobry czas by poznać aktualne warunki pośredników. Delikatna stagnacja na rynku nieruchomości może pozwolić Ci na uzyskanie preferencyjnych warunków.

O czym jeszcze warto pamiętać planując sprzedaż nieruchomości? Przede wszystkim o tym, by działać zgodne z prawem i nie ukrywać przed potencjalnymi nabywcami istotnych informacji na temat stanu technicznego bądź prawnego nieruchomości. Gdy skrywana prawda wyjdzie na jaw, kupujący mogą wycofać się z transakcji, co dla sprzedającego oznacza ryzyko poniesienia odpowiedzialności finansowej, a niekiedy również karnej. Więcej informacji dostępnych na: https://briwyceny.pl/wyceny-torun/.


Facebook Icon