BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Rozwój powierzchni magazynowych w Polsce

prn. 31, 2020 dodane przez TorunskieMarki

Drugi lockdown w Europie dodatkowo wzmocnił dynamicznie rozwijająca się branżę e-commerce. Co za tym idzie, lawinowo zwiększyła się powierzchnia magazynowa w całej europie. Coraz większa ilość powierzchni magazynowej przekłada się również na rynek pracy. Które profesje zyskają na obecnym kryzysie?

Wzmożony ruch w e-commerce to nie tylko zwiększone zapotrzebowanie na programistów, copywriterów czy specjalistów ds. marketingu internetowego. Zyskają również graficy komputerowi, obsługa magazynów czy kurierzy. Branże produkcyjne, logistyczne oraz wszelkiego rodzaju firmy związane z transportem wymagają specjalistycznego sprzętu, który w przypadku dużych powierzchni i ogromnej ilości towarów staje się niezbędny.

Postaw na odpowiedni sprzęt

Zaistniała sytuacja będzie wymagała od przedsiębiorców inwestycji w sprzęt, który ułatwi oraz usprawni pracę na coraz większych powierzchniach magazynowych. Mowa tu oczywiście o wózkach widłowych, które są niezbędnym elementem w każdej dużej firmie związanej z logistyką transportem oraz produkcją. Z ich pomocą praca jest zdecydowanie ułatwiona.

Wybór odpowiedniego wózka widłowego

Planując nabycie wózka widłowego warto rozważyć kilka opcji. Jedną z nich jest oczywiście zakup nowego sprzętu. Wybór powinien być uzależniony od konkretnych potrzeb danej firmy. Inny sprzęt sprawdzi się w branży spożywczej a jeszcze inny w magazynie opon. Wózek widłowy powinien mieć odpowiednio dopasowane wymiary do szlaków komunikacyjnych, po których będzie się poruszał. Kolejna kwestia do rozważenia to rodzaj napędu, na przykład elektryczny lub gazowy. Jeśli posiadamy magazyn wysokoskładowy, to koniecznie powinniśmy wybrać sprzęt posiadający odpowiednie funkcje, załadunek oraz rozładunek towarów znajdujących się na dużej wysokości.

Wózek nowy czy używany?

Czasem nabycie używanego wózka może być doskonałą opcją. Używany sprzęt oferowany przez firmę Emtor zwykle pochodzi z wcześniejszego wynajmu. Oznacza to, że mimo iż pochodzi z rynku wtórnego możemy być spokojni o jego stan. Wynajmowany sprzęt jest regularnie serwisowany, a ponadto firma Emtor posiada wyspecjalizowany warsztat oraz lakiernię. Dzięki temu możliwe jest nabycie używanego sprzętu w stanie, który zadowoli nawet bardzo wymagającego klienta.

Wynajem na kilka dni lub lat

Kolejną opcją, którą warto rozważyć jest wynajem wózka widłowego. Firma Emtor daje swoim klientom taką waśnie możliwość. Wynajmu możemy dokonać doraźnie na kilka dni, na przykład wtedy, kiedy chwilowo potrzebne jest nam zwiększenie mocy przerobowych w firmie. Jest też możliwość wypożyczenia sprzętu na kilka lat. Stałą płatność można wliczyć w koszty uzyskania przychodów, co również jest dużym plusem w przypadku wyboru tej opcji. Przez okres trwania najmu w opłacie miesięcznej wliczony jest serwis, części eksploatacyjne oraz ubezpieczenie OC, a nawet (w zależności od wybranej opcji) szkolenie operatora.


Facebook Icon