BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Emtor – wspiera rozwój branży magazynowej w Polsce

sp. 31, 2020 dodane przez TorunskieMarki

Każdy kolejny rok dla branży związanej z usługami magazynowymi to powodu do zadowolenia. Mimo wszystko 2020 pozostanie zapewne rokiem wyjątkowym. Powierzchnia magazynowa w naszym kraju zwiekszyła się czterokrotnie. Ma two przede wszystkim związek z dynamicznym rozwojem e-commerce, którego tempo rozwoju wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Wraz ze wzrostem samej powierzchni pozostaje kwestia dostarczenia na rynek odpowiedniego sprzętu. W tym na rynku pomaga Emtor.

Wiele branż niestety nie miało tyle szczęścia. Walcząc o przetrwanie zmuszone zostały wielokrotnie do szukania nowej szansy w zmianie funkcjonowania czasami kompletnej przebudowie modelu biznesowego. Spora część upatruje swoją szansę w rynku e-commerce. Jest to powiązane bezpośrednio ze zmianą na rynku konsumenckim. Klienci coraz częściej w ramach oszczędności czasu oraz powszechnym strachu związanym z trwająca pandemia wybierają zakupy przez internet. Zmiana w tym zachowaniu będzie trwała więc możemy spodziewać się coraz większej ilości firm stawiającej na poprawę logistyki w swoich powierzchniach magazynowych.

Elektryczne wózki widłowe

Jednym z produktów, które bardzo zyskują na znaczeniu we wszystkie nowych powierzchniach magazynowych są elektryczne wózki widłowe. Eksploatacja wózków jezdniowych podnośnikowych bardzo często wiąże się z wieloma godzinami pracy każdego dnia. Istnieją magazyny, w których takie maszyny są używane nieustannie. To właśnie dlatego urządzenia muszą cechować się niską awaryjnością, ale także ekonomicznością w kwestii zużywania paliwa lub energii, gdyż w innym przypadku generowałyby ogromne koszty. Jednym z najekonomiczniejszych typów są 4-kołowe wózki widłowe elektryczne.

Tego typu urządzenia mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach (magazyny, sklepy, hale produkcyjne), jak i na zewnątrz (punkty przeładunkowe, porty, place budowy). Wózek widłowy elektryczny to bardzo uniwersalny i wytrzymały sprzęt przeznaczony do pracy nawet w ciężkich warunkach. Specjalny kształt, mocne widły i ergonomia sprawia, że jest to pewna i bezpieczna maszyna, przeznaczona do przewożenia i podnoszenia nawet bardzo dużych ładunków, trudno dostępne regały magazynowe również nie są jej straszne.

Części zamienne dostępne online

Dość istotną częścią eksploatacji wózków widłowych jest dostęp do sprawdzonego serwisu oraz bogatego  magazynu części zamiennych. Emtor wprowadził dla swoich klientów dostęp do sklepu online, w którym klienci znajdą większość produktów eksploatacyjnych, takich jak: opony, widły, oświetlenie, uchwyty i akcesoria, baterie i prostowniki. Produkty zamówione ze sklepu docierają do klientów za pośrednictwem kurierów. Możliwy jest odbiór osobisty w jednym z punktów Emtor, które znajdują się w całej Polsce.


Facebook Icon