BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Oczekiwania klienta – jak je rozpoznać i jak im sprostać?

st. 15, 2020 dodane przez TorunskieMarki

Zadowolenie i satysfakcja klienta to priorytet większości firm – a przynajmniej tak deklarują ich wizytówki i serwisy internetowe. Ale co to tak naprawdę oznacza? W jaki sposób firmy rozpoznają potrzeby i oczekiwania klientów i co robią, aby im sprostać? Sprawdziliśmy to na przykładzie firmy DKM Power Transmission zajmującej się sprzedażą przekładni, wariatorów, silników elektrycznych i wyciągarek.

Zapewnij komplementarną obsługę

Dla wielu firm ostatnim kontaktem z klientem jest ten, w którym klient finalizuje transakcje i otrzymuje zakupiony produkt. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega, że to zbyt mało i – tak jak firma DKM Power Transmission – zapewnia klientom również doskonałą opiekę po-sprzedażową. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim fachowe doradztwo i wsparcie, które często okazuje się niezbędne już na etapie użytkowania bądź serwisowania zakupionych produktów. Oczywiście, nie należy w ten sposób umniejszać roli obsługi na etapie sprzedaży – ona również jest bardzo ważna! W każdym momencie klient powinien mieć bowiem możliwość uzyskania odpowiedzi na najważniejsze, trapiące go pytania.

Dostosuj ofertę do potrzeb klienta

Kolejnym sposobem na zaspokojenie potrzeb klienta jest stworzenie dostosowanej do nich oferty produktów. Ważnym krokiem w kierunku poznania tych potrzeb jest wcielenie się w rolę klienta i odpowiedzenie na pytanie, czego sami oczekiwalibyśmy, gdybyśmy znajdowali się na jego miejscu. To oczywiście wciąż zbyt mało! Niezbędne jest także prowadzenie systematycznych badań rynku, potrzeb klientów i oferty konkurencji. W poznaniu oczekiwań odbiorców pomocne mogą okazać się media społecznościowe oraz inne, internetowe narzędzia do komunikacji z klientem. Firma DKM Power Transmission, pomimo wysokiej pozycji na rynku, nie spoczywa na laurach i wciąż dba o to, by jej oferta odpowiadała na zmieniające się potrzeby i oczekiwania odbiorców. Dzięki temu dostarcza im zaawansowane technologicznie, wciąż ulepszane produkty szyte na miarę.

Motoreduktory w ofercie DKM Power Transmission

Zapewnij jakość

O wysokiej jakości oferowanych rozwiązań możemy przeczytać na każdej ulotce i stronie internetowej produkcyjnych firm. Wysoka jakość nie musi i nie powinna być jedynie pustym, nie mającym pokrycia w rzeczywistości frazesem – powinna być spełnioną obietnicą, którą składamy naszemu klientowi. Taką jest dla firmy DKM Power Transmission, która właśnie w trosce o wysoką jakość nie chodzi na skróty i od lat współpracuje z najbardziej cenionymi producentami na rynku.

Czy powyższe trzy kroki wystarczą, aby sprostać wysokim oczekiwaniom klientów? Z całą pewnością moglibyśmy dopisać ich jeszcze conajmniej kilka. Ważniejsze jednak od odhaczania kolejnych punktów jest bycie otwartym i elastycznym – gotowym na to, aby nieustannie poznawać i spełniać zmieniające się potrzeby klientów. Dowiedz się więcej na: https://dkmpower.pl/.


Facebook Icon