BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Sauna w domu O czym warto wiedzieć wcześniej?

czrw. 25, 2019 dodane przez TorunskieMarki

Do niedawna z sauny korzystaliśmy głównie podczas wizyty na basenie lub pobytu w luksusowych ośrodkach spa. Dziś coraz częściej decydujemy się na zainstalowanie sauny we własnym domu. I choć koszty jej budowy wciąż pozostają wysokie, miłośnicy relaksu w saunie nie mają wątpliwości – zdecydowanie warto je ponieść! O czym powinniśmy wcześniej wiedzieć i na co zwracać uwagę decydując się na budowę sauny w swoim mieszkaniu?

Rodzaj sauny i wymagania instalacyjne

Na rynku dostępne są różne rodzaje saun. Do najpopularniejszych należy m.in. oferowana przez markę Saunatech sauna fińska (sucha), w której znajdują się gorące kamienie. Popularnym rozwiązaniem jest również sauna mokra, sauna parowa i sauna na podczerwień. Warto dokładnie poznać ich specyfikę, nim dokonamy ostatecznego wyboru. Konieczne jest również upewnienie się, że pomieszczenie, w którym zamierzamy wybudować saunę, spełnia wymagania instalacyjne.

Idealne dopasowanie

Niektóre sklepy oferują gotowe do montażu sauny, które – po dokonaniu zakupu – samodzielnie montujemy w swoim domu. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. Jeśli zależy nam, aby sauna idealnie pasowała do pomieszczenia oraz naszych potrzeb, warto zdecydować się na indywidualny projekt. W Bydgoszczy i okolicach wiodącym wykonawcą i dostawcą wyposażenia saun jest Saunatech. Marka przekonuje, że budowa sauny jest możliwa nawet w niewielkich pomieszczeniach. Podkreśla również, że dzięki różnej wielkości i indywidualnemu doborowi wystroju i wyposażenia, sauna zyskuje niepowtarzalny charakter.

Wyposażenie

Decydując się na budowę sauny w swoim domu, warto wybrać taką firmę, która – podobnie jak Saunatech – oferuje nie tylko budowę sauny, ale również szeroki asortyment jej wyposażenia. Do sauny potrzebować będziemy bowiem pieca (piec do sauny – elektryczny bądź opalany), sterowników, promienników infrared, odpowiedniego oświetlenia i licznych akcesoriów: aromatów i zapachów, cebrów i chochli, środków do czyszczenia, kamieni, misy saunowej, luster, zagłówków itp. Istotne jest również, by wykonawca naszej sauny oferował także jej serwis i montaż części zamiennych (np. drzwi do sauny). Dzięki temu unikniemy w przyszłości czasochłonnych poszukiwań firmy serwisującej.

Nie tylko sauna

Aranżując przestronny, luksusowy salon kąpielowy, możemy zdecydować się nie tylko na saunę, ale także na łaźnię parową czy wannę SPA – możliwości jest naprawdę wiele! Dostępne w Saunatech łaźnie parowe będą doskonałym miejscem wypoczynku i relaksu. W sklepie znaleźć można wszystko, co w łaźni niezbędne, począwszy od generatora pary (a więc serca łaźni), po wszelkie niezbędne akcesoria. Dla miłośników domowych rytuałów SPA, wartym uwagi rozwiązaniem są również specjalne wanny z hydromasażem, które najczęściej umieszcza się w ogrodzie. W sklepie Sauntatech dostępne są wanny Spa fińskiej marki Novitek, która znana jest z wysokiej jakości i niezawodności oferowanych produktów. Każdą z wanien przed zakupem można przetestować.

Budowa sauny czy łaźni parowej zwykle wiąże się z niemałymi kosztami. By nie żałować inwestycji, warto mądrze dokonać wyboru, kierując się nie tylko ceną, ale także jakością poszczególnych rozwiązań i oferowanych przez wykonawcę usług. Dzięki temu nasz kąpielowy salon stanie się cudownym, luksusowym miejscem wypoczynku i relaksu.


Facebook Icon