BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Strzelectwo sportowe – kosztowny sport nie dla każdego?

gr. 14, 2018 dodane przez TorunskieMarki

Każdego roku na mapie polskich strzelnic pojawiają się nowe obiekty, które przyciągają amatorów sportowych aktywności i osoby spragnione mocnych, niezapomnianych wrażeń. I choć strzelectwo sportowe niewątpliwie ich dostarcza, nasuwa się pytanie, czy rzeczywiście jest sportem dla każdego? Wielu z nas kojarzy się bowiem nie tylko ze sporym ryzykiem, ale także z niemałymi kosztami. A jak jest naprawdę?

Pierwszy raz na strzelnicy

Pierwsza wizyta na strzelnicy często odbywa się przy okazji różnego rodzaju eventów: firmowych spotkań integracyjnych, wieczorów kawalerskich itp. Ale na strzelnicy swoich sił można spróbować również indywidualnie – wystarczy, że posiadamy dowód osobisty i odrobinę gotówki. Osoby nieletnie pierwsze strzały oddają pod opieką rodziców i instruktora. Ceny w poszczególnych obiektach mogą się od siebie różnić. W większości przypadków musimy jednak liczyć się z koniecznością zapłaty za wynajem broni, opiekę instruktora i naboje. Pojedyncze wyjście może więc kosztować nawet kilkadziesiąt złotych! Kolejne wizyty będą tańsze, jeśli zdecydujemy się na zakup karnetu na kilka wejść.

Rozwój pasji

Strzelectwo sportowe, choć wciąż pozostaje sportem niszowym, na przestrzeni ostatnich lat zyskało sporą popularność. Po pierwszych próbach na strzelnicy, wiele osób staje się ich stałymi bywalcami. Niektórzy, dla których strzelectwo stało się prawdziwą pasją, zapisują się do związku strzeleckiego, w którym mają możliwość rozwoju umiejętności i udziału w zawodach strzeleckich. Rozwój pasji oznacza jednak nie tylko wyższy poziom zaawansowania, ale także wyższe koszty. Na jakie wydatki muszą być przygotowani pasjonaci strzelectwa?

Wydatki

Pasjonaci strzelectwa zwykle ponoszą spore wydatki związane z zakupem broni. To jednak nie wszystko – zgodnie z przepisami prawa, zobowiązani są do tego, by w odpowiedni sposób ją zabezpieczyć. W tym celu konieczny jest zakup odpowiedniej szafy, dzięki której broń nie trafi w niepowołane ręce. Taką szafą może być szafa Gun Guard z technologią Smart Control. Ponieważ istnieje możliwość regulacji jej wysokości, szafa świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które zamierzają powiększać swój arsenał o kolejne modele broni. Niekiedy pasjonaci decydują się również na zakup szaf kolekcjonerskich, z limitowanych edycji, takich, jak ta zaprojektowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Strzelectwo sportowe nie należy do sportów najtańszych. Mimo to wciąż zyskuje na popularności, czego najlepszym dowodem jest rosnąca liczba strzelnic w Polsce. Czy to sport dla każdego? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że każdy może i powinien spróbować!


Facebook Icon