BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Strzelectwo sportowe – jak zacząć?

kw. 29, 2018 dodane przez TorunskieMarki

Strzelectwo sportowe do niedawna uznawane było za niszowy sport uprawiany przez pasjonatów broni. Coraz częściej jednak swoich sił w strzelaniu do celu próbują również ci, którzy dotąd z bronią niewiele mieli wspólnego. Wraz z rosnącym zainteresowaniem strzelectwem, przybywa również strzelnic, w których początkujący stawiać mogą swe pierwsze kroki. Jak się do nich przygotować? Jakie wydatki czekają na amatorów strzelectwa i w jaki sposób rozwijać mogą swe umiejętności? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w artykule!

Początki

Na strzelnicę wiele osób trafia przypadkiem – przy okazji firmowego wyjścia integracyjnego, wieczoru kawalerskiego lub spontanicznego wypadu ze znajomymi. Są również i tacy, którzy zawsze chcieli tego sportu spróbować, ale wydawało im się, że jest on niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Teraz, gdy strzelnice istnieją w większości dużych miast w Polsce, praktycznie każdy, kto ukończył 18. rok życia, może przekonać się, czy strzelectwo to sport dla niego. Podczas treningu na strzelnicy, w zależności od oferowanych przez nią możliwości, będzie mógł strzelać do ruchomego celu, stojącej tarczy lub rzutków. Na strzelnicach zwykle dostępne są długie bronie sportowe oraz pistolety i karabiny bojowe.

Koszt

Wyjście na strzelnicę może wiązać się z wydatkiem rzędu nawet kilkudziesięciu złotych. Zapłacić będziemy musieli nie tylko za wynajęcie toru strzeleckiego, amunicję, wynajęcie broni oraz opiekę trenera. Nieco taniej będzie, jeśli na strzelnicę wybierzemy się w większym gronie znajomych, wykupimy karnet lub skorzystamy z promocji.

Klub strzelecki

Osoby, które połkną strzeleckiego bakcyla, mogą zapisać się do klubu strzeleckiego. Dzięki temu, pod czujnym okiem instruktora, będą doskonalić swe umiejętności, rywalizować i uczestniczyć w zawodach strzeleckich. W klubach strzeleckich ćwiczy się strzelanie statyczne i dynamiczne do celów stojących i ruchomych. Jednocześnie uczestnicy mają możliwość starania się o patent strzelecki i licencję zawodniczą.

Własna broń

Pasjonaci sportowego strzelectwa często decydują się na zakup własnej broni. Ta oznacza konieczność większej inwestycji oraz należytego przechowywania zakupionej broni – niezbędny jest zakup specjalnej szafy. Paweł Okoński z firmy Stalpol, która podczas tegorocznych Targów Myślistwa i Strzelectwa Knieje zaprezentowała szafę na broń w klasie S1 z regulowanym wnętrzem, przestrzega:

– Odpowiednie przechowywanie broni to absolutna podstawa – jej zaniedbanie może rodzić poważne konsekwencje, również prawne. Od samego początku warto zainwestować w szafę, którą z czasem, wraz z rozbudową naszego arsenału, będziemy mogli powiększyć. Dzięki temu, nawet jeśli kupimy wyższą broń, nie będziemy musieli kupować nowej szafy. Naszym klientom szczególnie polecamy szafy Gun Guard z technologią Smart Control, dostępne na http://www.sejfy-stalpol.pl/.

Strzelectwo sportowe staje się coraz bardziej popularne. To zupełnie zrozumiałe – pozwala się wyciszyć, odprężyć, a jednocześnie podnosi poziom adrenaliny. To doskonały sposób spędzania czasu dla wszystkich spragnionych mocnych wrażeń, amatorów sportowych aktywności.


Facebook Icon