BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Archimedes.pl – Technologia w służbie biznesu.

czrw. 27, 2017 dodane przez TorunskieMarki

Jak automatyzować procesy, redukować koszty i zwiększać zyski? Z jakich rozwiązań korzystać, by oszczędzać i rozwijać swój biznes? To pytania, które często frapują przedsiębiorców. Odpowiedzią na ich potrzeby są nowoczesne, zaawansowane technologie. Ich zastosowanie pozwala optymalizować produkcję zakładu, usprawniać pracę i realizować jego biznesowe cele. W naszym województwie liderem w dostarczaniu innowacyjnych, wiodących narzędzi dla przemysłu, jest wywodząca się z Torunia firma Archimedes.

Jej główną ideą jest kompleksowe zaopatrzenie zakładów przemysłowych w podzespoły na etapie produkcji oraz ich eksploatacji. Archimedes specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanych technologicznie systemów transportowych, napędów maszyn i urządzeń, elementów przeniesienia napędu, przenośników, elementów maszyn wibracyjnych, produkcją maszyn i urządzeń przemysłowych. Rozwiązania, tworzone są w oparciu o realne potrzeby klientów. Cechuje je przede wszystkim niezawodność i niski koszt eksploatacji. Firma zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę, a nad jakością realizowanych projektów czuwa zespół doświadczonych fachowców. Swoim klientom oferuje wszechstronną pomoc i doradztwo techniczne.

Jednym z sukcesów firmy Archimedes było otrzymanie nagrody KGHM Polska Miedź za innowacyjny produkt 2015 roku. Wyróżnione zostało samonapinające zawieszanie elastyczne silnika pompy szlamowej 250 kW. Rozwiązanie to nawet w trudnych warunkach pracy kopalni, zapewnia bezobsługowość przekładni pasowej silnika i pompy, a także stabilną wydajność i ochronę elementów układu przed ekstremalnymi przeciążeniami.

Wśród niestandardowych, zrealizowanych do tej pory projektów, znalazły się również stanowiska do obróbki, znakowania czy diagnostyki z wykorzystaniem systemów wizyjnych. Na tym jednak Archimedes nie poprzestaje – firma dąży do tego, by każdy realizowany projekt zawierał innowacyjne rozwiązania. W nadchodzących latach czekają ją liczne wyzwania. Pierwszym będzie rozbudowa toruńskiej siedziby, by zapewnić zaplecze dla nowopowstającego działu badań i rozwoju oraz działu automatyki. Co więcej, w planach jest również rozpoczęcie produkcji komponentów, opartej na wdrożeniu własnych projektów badawczo-rozwojowych, które wpisywać się będą w Regionalną Strategię Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, firma projektuje rozwiązania, które – choć jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe – dziś nie tylko służą korzystającym z nich przedsiębiorstwom, ale także przyczyniają się do rozwoju przemysłu. Archimedes, podejmując kolejne wyzwania, realizuje swój największy cel i przyświecającą mu od początku ideę – napędza przyszłość i realnie wpływa na otaczającą nas rzeczywistość.


Facebook Icon